Чого хочуть полтавці #2. Проблеми молоді
Презентуємо наступний блок дослідження «Чого хочуть полтавці?». Цього разу, це дослідження про те, чого полтавська молодь. Цей блок дослідження проводили методом глибинного експертного інтерв’ю серед 20 молодих полтавців.
Участь молоді у житті міста є їхнім фундаментальним правом. Це один з керівних принципів декларації прав людини. Молоді люди є активними учасниками життя міста, які мають брати участь в ухваленні рішень, які торкаються їх. Для цього місто має створювати для них умови і сприяти комфортному життю.
Завдяки дослідженню аналітичного центру «ЗМІСТ» про думку молоді, яке виконали методом глибокого експертного інтерв’ю, можемо зробити певні висновки.
Молодь і місто
Розглядаючи залучення молоді до суспільного життя в місті та самореалізації, слід відзначити виклики, які стоять перед молоддю.
Розповідаючі про молодіжне життя, опитані згадують про нього на рівні вишів. «Двигуном» активного життя молоді вважають студентське самоврядування. Також важливим елементом молодіжного життя називають публічні заходи, яких через карантин молоді дуже не вистачає.
У вільний час полтавська молодь займається саморозвитком, читає книги, вивчає іноземні мови. Дозвілля проводять переважно у кафе та інших розважальних закладах, спілкуються з друзями.
Серед молодіжних організацій, про які молодь знає та в яких бере активну участь, є спільноти, які свого часу заснували як студентські рухи. Серед них обласний молодіжний центр, «Студреспубліка», «ПЛАСТ».
Найбільше молодь у Полтаві займається волонтерством. Останнім часом цей рух в Україні набрав неабияких масштабів. Як бачимо, молодь грає в ньому значну роль, що дає змогу сподіватися на відгук у розвитку суспільства. Часто серед активної молоді згадуються ті, хто займається політикою. Мабуть, це пов’язано з тим, що у Полтаві депутатами стають ледь не зі студентської лави.
Співпраця молоді і міської влади
Доволі великий відгук серед молоді отримала ідея створення молодіжного центру де вони могли б проводити активності та співпрацювати з активістами. Молодь готова створювати умови для свого дозвілля і розвитку. Наразі їм потрібно допомогти на початковому етапі: приміщенням для спільної роботи, мінімальними фінансами тощо.
При цьому такий діяльність молодіжної ради не вважають обов’язковою. На думку опитаних, він міг би дати можливість бути більш дотичним до ухвалення рішень пов’язаних з молоддю.
Оцінюючи можливості для розвитку, молодь каже про свої особистісні недоліки. Вважаємо, що це є позитивним показником, адже показує, що сподівається лише на себе. Від міста молоді люди хотіли б сприяння розвитку підприємництва.
Переважна більшість молодих людей говорять про те, що задумувались або планують переїхати з Полтави до інших міст України або за кордон.
Молодь розраховує на підтримку міської влади у розвитку молодіжної політики, але говорить про те, що готові долучитися до створення молодіжних проєктів і заходів.
Говорячи про те, чого їм не вистачає, більшість згадують про залученість у процеси в місті.. Гостро стоїть питання кількості заходів для дозвілля і розвитку, але це можна пов’язати з нестачею офлайн активностей через пандемію.
Молодіжні організації – майданчик комунікації і розвитку
Молодіжні організації у Полтаві вважають інструментом, який дозволить реалізувати себе в спільній роботі, допоможе разом організовувати заходи і реалізовувати проєкти.
Серед рішень, які молодь хотіла б отримати від влади, найбільш бажаним є створення молодіжного центру. Це має бути не черговий орган проїдання бюджетних коштів, а потужний майданчик де всі бажаючі могли б реалізувати свої плани і проєкти. Молодь готова організовувати свою діяльність, але потребує на це ресурсної бази.
Говорячи про те, з чого має починати влада у розвитку молодіжної політики, молодь каже, що потрібно вислухати тих на кого спрямована ця політика. Для розвитку свого потенціалу в нашому місті молодь хотіла б мати ширший вибір можливостей для працевлаштування, а також більше можливостей для саморозвитку
Висновок
Якщо підсумувати очікування і бажання молоді, можемо сказати, що найбільше молодь хоче залученості до процесів які відбуваються в молодіжній сфері Полтави.
Серед інших побажань – молодіжний центр, як майданчик реалізації власних проєктів та ініціатив, а також сприяння в їхній реалізації. Також потрібно більше можливостей для саморозвитку, сприяння розвитку підприємництва. Сучасна молодь максимально самостійна, але не відмовиться від сприяння міської влади в реалізації їх ініціатив і проєктів.