23 Вересня 2020, 11:44
Підсумки Школи муніципального розвитку

Освітній проект Школа муніципального розвитку завершився. Й час підбити підсумки та поділитися результатами.
Всього проведено 40 лекційних занять, 6 практичних, 1 панельну дискусію, реалізовано “вибори президента” серед учасників та проведено захист власного проекту з розвитку Полтави.
Основною метою організатори зазначили – дати ґрунтовну теоретичну та практичну базу для реалізації задуманих ініціатив активним полтавцям, що прагнуть розвитку громади та підготувати їх до можливої депутатської діяльності.
За програмою Школи муніципального розвитку було передбачено 6 модулів. Майже кожної п’ятниці та суботи проводилися лекційні заняття, практикуми, обговорення, пітчинги ідей. До учасників проекту приїздили спеціалісти різних сфер та з різних міст України: практики та теоретики, всі – досвідчені та з достатнім бекграундом за плечима.
Зокрема, під час першого модуля було проведено панельну дискусію із Залученням Віктора Андрусіва (Виконавчого директора Українського інституту майбутнього (UIF)), Галини Янченко – експертки з антикорупційної політики, народної депутатки; та ректора Полтавського університету економіки й торгівлі – Олексія Нестулі.
В рамках другого модуля про муніципальні проекти в реальності розказав Максим Бахматов – український підприємець, екс-радник Віталія Кличка, екс-управляючий партнер інноваційного парку Unit.City.
Екс-радник голови міста Житомира – Дмитро Ткачук, ділився досвідом впровадження електронного квитка у одному із міст України.
Володимир Воробей – директор PPV Knowledge Networks розкрив на Школі тему розвитку місцевої економіки та місцевого розвитку.
Менеджер проектів розвитку, екс-керівник інституту розвитку міста Вінниця – Василь Гошовський в рамках третього модуля розказав про ефективний муніципальний менеджмент та як залучати інвестиції на розвиток міста.
До публічних виступів учасників Школи готувала команда із викладачів та засновник театральної студії “Свєрхзадача”: Владислав Дмитрук, Олена Олейнікова та Слава Жила.
Експерт з політики та місцевого розвитку – Олександр Солонтай розказав про те, як організована робота місцевих рад та місцевих депутатів; поділився як суспільство може контролювати владу після виборів та дав рекомендації що варто робити першочергово у разі перемоги на виборах.
Викладачка Бізнес-школи МІМ, Олена Кір’янова за програмою четвертого модуля розкрила тему підбору та формування команди в муніципальному управлінні.
Про ціннісний інтелект та його вагу для побудови громади – розказав марафонець та тренер – Дмитро Геращенко. Професор Бізнес-школи МІМ – Віктор Цопа в рамках п’ятого модуля розказав учасникам про операційний менеджмент в муніципальному управлінні. Також, про громадські та публічні простори, їх необхідність – розказала Євгенія Кулеба.
А лекцію із “Сучасних політичних технологій” прочитав експерт у сфері стратегічних комунікацій – Денис Богуш.
Й завершив навчальний процес директор програм MBA блоком лекцій з лідерства й комунікацій в муніципальному управлінні – Олексій Сударкін; та лекціями з “муніципального маркетингу” віце-президент Бізнес-школи МІМ – Олексій Виноградов.
“Ми впевнені, що ті знання і навички, які учасники отримують в межах цього проекту, точно допоможуть їм просувати власні ініціативи, які змінять Полтаву та Україну на краще. Приємно розуміти, що ми також доклали зусиль до цього», – відзначили представники Бізнес-школи МІМ.
На завершення – учасники розробили та презентували свої проекти з розвитку Полтави (та регіону).
Переможцем серед шести презентованих став проект “Автономне освітлення для “пляжу на Подолі”” – Володимира Семка та Анжели Прушковської, що отримає фінансування від партнерів Школи муніципального розвитку.
“Встановлення освітлення створить умови для безпечного дозвілля в зеленій зоні поблизу річки Ворскла. Такі зони повинні розвиватися, й, в перспективі – перетворитися в повноцінні набережні з відповідною інженерною, архітектурною та туристичною інфраструктурою.” – поділилися автори проекту.
Вже з нового року автори запланували розпочати роботу з реалізації, й обіцяють завершити всі необхідні заходи до кінця весни.
Всього завершили навчання 28 осіб.
Проект було реалізовано громадською організацією ЗМІСТ за підтримки групи компаній АСТЕРА, Бізнес-школи МІМ, Українського інституту майбутнього, інтернет-видання Зміст, фонду European Endowment for Democracy.